Elastyczny mikroskop ze zwiększonym zakresem powiększeń

Po prostu większy komfort pracy
W tej nowej serii produktów szczególne znaczenie ma ergonomia i jakość. Mikroskopy charakteryzują się wyjątkową optyką, zintegrowanym oświetleniem LED, nowoczesną ergonomiczną konstrukcją, łatwością obsługi i optymalną swobodą ruchów.

Płynny zoom o zwiększonym zakresie
Kaps SOM4dent 200 jest wyposażony w unikalny manualny płynny zoom 1: 7 (zakres powiększeń 4x - 27x). Umożliwia to elastyczną regulację odległości roboczej i powiększenia w celu dostosowania do aktualnej sytuacji w polu zabiegowym. W ten sposób dentysta może szybko i płynnie przemieszczać się między szczegółowym polem widzenia (maksymalne powiększenie) a polem podglądu (największe możliwe pole) bez żadnych ograniczeń widzenia stereoskopowego. Podwójna przysłona zwiększa głębię ostrości i pozwala użytkownikom zobaczyć dodatkowe szczegóły w polu widzenia.

Kaps SOM4dent 200 jest wyposażony w podwójny system balansowania. Umożliwia to użytkownikowi płynne i precyzyjne ustawienie mikroskopu w razie potrzeby, nawet w przypadku zamontowanych na głowicy dodatkowych modułów. Asymetryczny rozkład obciążenia na mikroskopie jest zrównoważony i nie wpływa na ergonomię.

Zintegrowane bezwentylatorowe oświetlenie LED
Temperatura barwowa oświetlenia LED bardzo przypomina światło dzienne. Zapewnia wysoką luminescencję i doskonałe odwzorowanie kolorów, co gwarantuje mniej męczącą pracę. Ponieważ oświetlenie jest zintegrowane z mikroskopem, system funkcjonuje całkowicie bez światłowodów. Koszty uzupełniające, takie jak naprawa uszkodzonych światłowodów lub wymiana żarówek, należą już do przeszłości. System oświetlenia nie wywołuje żadnych przeszkadzających dźwięków wentylatora i generuje jedynie niewiele ciepła pomimo dużej intensywności światła. SOM4dent 200 jest również wyposażony w ograniczenie oświetlanego pola regulowane płynnie, dzięki czemu tkanki wokół leczonego obszaru nie są niepotrzebnie podrażniane oraz personel asystujący nie jest oślepiany przez szeroką mocną wiązkę światła widoczną w polu zabiegowym.

Ergonomiczna budowa to ergonomiczna praca
Ponieważ mikroskop jest wyposażony w długie ramię manewrowe, dentysta ma do dyspozycji duży obszar roboczy z maksymalną swobodą ruchów i nieograniczonym dostępem do pacjenta. Opcjonalny moduł ergo 45° jest idealnym rozwiązaniem w eliminowaniu i zapobieganiu bólom szyi i pleców. Wszystkie ruchy mikroskopem są wykonywane przy minimalnym wysiłku.

Wszystkie kable połączeniowe są zintegrowane wewnątrz obudowy mikroskopu, co gwarantuje łatwe i skuteczne czyszczenie. Model dostępny jest w trzech wersjach: jezdnej, sufitowej oraz ściennej.

Wyposażenie modelu SOM4dent 200

  • Manualna płynna zmiana powiększenia 1:7
  • Tubus uchylny 0-210° z okularami 12,5x
  • Obiektyw f = 250 mm z mikro regulacją (12mm)
  • Podwójna przysłona oraz ograniczenie oświetlanego pola do 1 cm
  • Filtr pomarańczowy 
  • Systemy balansowania
  • Ergonomiczne rękojeści
  • Zintegrowane bezwentylatorowe oświetlenie LED
loading...
Wyślij wiadomość
Napisz email