Ergonomia pracy

Zanim firma GSC wprowadziła na rynek nową linię ergonomicznych lup SurgiTel w 1992 roku, przeprowadziła rozległe badania. Rezultaty badań wraz z bezpośrednią opinią lekarz dowiodły, że tradycyjne lupy zabiegowe wymuszają nieprawidłową postawę pracy, prowadząc tym samym do zmęczenia mięsni i bólu karku. Zebrane informacje pomogły w opracowaniu opatentowanych rozwiązań konstrukcyjnych, które pozwalają dentyście pracować bardziej komfortowo i zapewniają precyzyjne widzenie.

Opatentowane ergonomiczne rozwiązania konstrukcyjne w lupach SurgiTel

W lupach SurgiTel zastosowano wiele opatentowanych rozwiązań konstrukcyjnych, które gwarantują doskonałe widzenie i poprawiają komfort pracy.

Opatentowane ergonomiczne rozwiązania konstrukcyjne:

  • Pionowy przesuw w lupach montowanych na zawiasach: pozwala na dopasowanie położenie lup montowanych na zawiasach w płaszczyźnie pionowej i poziomej. Podwójna regulacja pozwala na precyzyjne dopasowanie lup do użytkownika, poprawiając tym pozycję pracy i wizję.

  • Oprawa Ergo „Tilt” w lupach montowanych w szkłach okularowych: jeśli podczas pracy w lupach dentysta jest zmuszony do pochylania głowy w celu zobaczenia pola zabiegowego, szybciej wystąpi u niego zmęczenie mięśni. Dzięki konstrukcji opatentowanej oprawki SurgiTel Ergo „Tilt” TTL kąt deklinacji i pole widzenia są większe, co umożliwia komfortową pracę bez znacznego pochylania głowy.
  • Konstrukcja lup pryzmatowych o dużym powiększeniu: mniejszy rozmiar lup pryzmatowych umożliwia lekarzowi pracującemu w powiększeniu od 3.0x do 8.0x pracę bez uczucia ciężkości i dyskomfortu, które występują podczas pracy z większymi lupami pryzmatowymi. Mały rozmiar lup udało się osiągnąć bez rezygnowania z wysokiej jakości optyki.

  • Opatentowany system podwójnych poduszeczek nosowych: dostępne są trzy rozmiary nosków aby jak najlepiej dopasować lupy dla każdego lekarza. Podwójne poduszeczki nosowe zapewniają komfort pracy i równomierne rozłożenie ciężaru lup, zwłaszcza podczas pracy ze światłem montowanym na oprawach.