som-62 ophtal wersja rozszerzona

SOM-62 Ophtalwersja rozszerzona

SOM 62 w wersji rozszerzonej jest w pełni motorycznym, multi- dyscyplinarnym mikroskopem okulistycznym przeznaczonym do stosowania przy wszelkich zabiegach chirurgicznych oka, od katarakty po operacje na siatkówce.
To doskonały wybór dla gabinetów okulistycznych i centrów operacji laserowych. Okulistyczne mikroskopy zabiegowe Kaps łączą w sobie łatwości i precyzję pozycjonowania, wyjątkowej jakości oświetlenie pola zabiegowego oraz krystaliczną apochromatyczną optykę z filtrem o wysokim kontraście.

Pełna swoboda ruchów i motoryczne sterowanie.
Ergonomiczna budowa pozwala na łatwe i szybkie pozycjonowanie mikroskopu w polu zabiegowym i natychmiastową gotowość do pracy. Dodatkowymi udogodnieniami są prosta obsługa, umiejscowienie wszystkich elementów regulacyjnych w zasięgu ręki oraz okular o zmiennym kącie odchylenia (zakres 0-210°).

Apochromatyczna optyka o płynnej regulacji powiększenia zapewnia jasny i kryształowo czysty obraz pola zabiegowego w naturalnych kolorach. Motoryczny systemem dostrajania ostrości fine focus oraz motoryczna płynna zmiana powiększenia zapewnia lekarzowi duży komfort pracy. Wielozadaniowy nożny panel sterowania pozwala kontrolować niemal wszystkie funkcje mikroskopu, takie jak powiększenie, ostrość czy położenie głowicy mikroskopu, bez konieczności przenoszenia rąk z pola zabiegowego.

Zintegrowany łącznik XY umożliwia zmianę położenia głowicy mikroskopu w płaszczyźnie poziomej - wystarczy naciśnięcie jednego przycisku, by głowica wróciła do pozycji wyjściowej i była gotowa do kolejnego zabiegu.

Kompaktowy system mocowania.
Mikroskop dzięki zwartej budowie na podstawie jezdnej wyposażonej w hamulce może być z łatwością przemieszczany z pomieszczenia do pomieszczenia. Dla mniejszych sal operacyjnych zaprojektowano wersję mocowaną do sufitu o dużym zasięgu ramienia.

Proste użytkowanie.
Podniesienie głowicy mikroskopu do góry (w pozycję czuwania) automatycznie wyłącza oświetlenie, a powrót do pozycji roboczej włącza je ponownie. Oszczędza to czas i zmniejsza zużycie energii przez żarówki halogenowe.

CECHY CHARAKTERYSTYCZNE:

 • Podstawa jezdna z możliwością montażu monitora TFT
 • Wymienne obiektywy i okulary
 • Ergonomiczna budowa, pozwalająca zaoszczędzić czas obsługa
 • Zintegrowany system wideo "Vision"
 • Przełącznik filtra osłony siatkówki GG 475
 • Wzmacniacz refleksu czerwieni
 • Wbudowana przesłona zwiększająca głębię ostrości
 • Szeroka gama przystawek do prowadzenia dokumentacji zabiegów
 • Moduł dla dodatkowego toru obserwacyjnego
mikroskopy stomatologiczne
mikroskopy stomatologiczne
mikroskopy stomatologiczne
mikroskopy stomatologiczne
mikroskopy stomatologiczne

Wiele lat obecności na rynku medycznym oraz doświadczenie zgromadzone poprzez współpracę ze środowis-
kiem lekarskim sprawiły, że dzisiaj firma KARL KAPS posiada w swojej ofercie mikroskopy dedykowane do takich dziedzin medycyny jak stomatologia, otolaryngologia, neurochirurgia, ginekologia, chirurgia plastyczna czy oftalmologia. Oferta obejmuje również mikroskopy laboratoryjne i techniczne, jak również szerokie spektrum akcesoriów i urządzeń peryferyjnych.

Stabilność powiększonego obrazu to jeden z ważniejszych czynników określających wartość mikroskopu. Precyzyjnie wyważone i stabilne układy mechaniczne pozwalają na wygodne i łatwe manewrowanie mikroskopem we wszystkich płaszczyznach oraz eliminują drgania do minimum, co przy większych powiększeniach ma bardzo duże znaczenie. Miroskopy KARL KAPS wyposażone są w systemy balansowania, dzięki którym łatwo można przesuwać środek ciężkości głowicy, precyzyjnie ją wyważając oraz kompensować wagę wynikającą z dodatkowych opcji sprzętowych jak tor wizyjny czy przystawkę dla drugiego lekarza.

Decydujące znaczenie ma również właściwe oświetlenie pola zabiegowego jest ono bardzo ważnym czynnikiem mającym wpływ na jakość i komfort pracy lekarza korzystającego z mikroskopu. Mikroskopy KARL KAPS są standardowo wyposażane w współosiowy system zimnego światła halogenowego eliminujący cienie w obrębie pola zabiegowego. Mikroskopy posiadają rezerwowe żródło światła co w przypadku przepalenia żarówki umożliwia niemal od razu kontynuowanie zabiegu. Światło do układu optycznego doprowadzone jest światłowodem o małym współczynniku tłumienia, dzięki czemu występują małe straty natężenia światła oraz pole zabiegowe oświetlane jest światłem "zimnym".

Oferujemy nastepujące źródła światła:

 • Zintegrowany moduł oświetlenia halogenowego
  Jest to system oświetlenia zawierający dwie halogenowe żarówki o mocy 150 W - w razie przepalenia jednej żarówki, lekarz może w przeciągu kilku sekund włączyć drugą bez konieczności przerywania zabiegu.
 • Zintegrowany system oświetlenia metalo-halogenowego MH50
  Żarówka MH emituje światło o temperaturze barwy zbliżonej do temperatury światła słonecznego (5 800° K) i gwarantuje długi okres niezawodnej pracy (około 2 500 godzin ciągłego świecenia) oraz dużą jasność przy niskim poborze mocy (50 W). Do mikroskopów wyposażonych w system oświetlenia halogenowego oferujemy zewnętrzny moduł MH.
 • Zewnętrzny moduł oświetlenia ksenonowego
  Żarówka o mocy 180 W emituje światło o temperaturze barwy zbliżonej do temperatury światła słonecznego (5 600° K).

Powiększenie mikroskopu zależy od powiększenia okularów, ogniskowej binokularu, rodzaju zmieniacza powiększeń oraz ogniskowej obiektywu. Zakres powiększeń oferowany w mikroskopach firmy KARL KAPS wynosi od 1,1x do 116,5x, jednak w praktyce tak duży zakres powiększeń nie znajduje zastosowania. Najczęściej stosuje się powiększenia od ok. 4x do 20x.

Podstawowe elementy optyczne oferowane przez firmę KARL KAPS:

 • Okulary: 6,3x, 10x, 12,5x, 16x, 20x. W stomatologii najczęściej stosuje się okulary 12,5x.
 • Binokulary: proste, o stałym kącie odchylenia 45° lub 60° oraz o zmiennym kącie odchylenia w zakresie od 0° do 210°.
 • Zmieniacze powiększeń: trój i pięciostopniowe skokowe, z płynną regulacją powiększenia manualne oraz motoryczne.
 • Obiektywy o ogniskowej/odległości roboczej: 100mm, 150mm, 175mm, 200mm, 250mm, 300mm oraz 400mm.
  Obiektywy mogą być wyposażone w system precyzyjnej regulacji ostrości "fine focusing". Oferujemy również obiektywy VARIO ze zmienną ogniskową w zakresie od 200mm do 420mm.

DANE TEHNICZNE

Oświetlenie Współosiowe światłowodowe oświetlenie 15V/150W z rezerwowym torem oświetlenia, filtr ochrony siatkówki GG 475, filtr chroniący przed promieniami UV i promieniowaniem podczerwonym
Ogniskowa obiektywu F=200 mm, opcjonalnie f=175 mm
Okular Binokular o zmiennym kącie odchylenia (zakres 0-210°), f=182 mm, okulary szerokokątne WF 10 dla osób noszących szkła korekcyjne możliwość dostosowania dioptrii
Powiększenie Płynna regulacja powiększenia (2,8x - 18,2x)

AKCESORIA

Zintegrowana kamera wideo "Vision" Kamera wideo 1/4" CCD, Y/C (S-VHS), FBAS, rozdzielczość 725(H)x582(V) PAL
Zintegrowany tor wizyjny dla endoskopu Łatwo i szybko można go założyć i zdemontować. Wysokość wynosi jedynie 34,5 mm, a waży tylko 300 g.
Dokumentacja fotograficzna Dzielnik obrazu jedno- lub dwustronny, TV-Tube dla kamer CCD ze złączem C-Mount, aparat cyfrowy ze złączem C-Mount, adapter do aparatu cyfrowego.
Tory obserwacyjne Binokularowy tor dla asysty 90°.
Lampa szczelinowa
Ręczna lampa szczelinowa (zimne światło) f=200 mm (na żądanie f=175 mm)