som-62 ophtal wersja podstawowa

SOM-62 Ophtalwersja podstawowa

SOM 62 w wersji podstawowej jest częściowo motorycznym mikroskopem okulistycznym o kompaktowej i ergonomicznej budowie przeznaczonym do badań okulistycznych oraz zabiegów chirurgicznych. Jest to korzystne rozwiązanie dla mniejszych klinik i sal operacyjnych.
Model ten można rozbudowywać o szereg elementów i akcesoriów, również o te które występują w SOM 62 w wersji rozszerzonej.

Gotowość do pracy po kilku sekundach.
Apochromatyczna optyka o pięciostopniowej regulacji powiększenia zapewnia jasny i kryształowo czysty obraz pola zabiegowego w naturalnych kolorach. Motoryczny system dostrajania ostrości (zakres 40 mm) oraz jasności oświetlenia sterowane jest za pomocą panelu nożnego.

Filtr UV i filtr chroniący siatkówkę.
Specjalne, współosiowe, światłowodowe oświetlenie o mocy 15V/150W z zintegrowanym filtrem UV i dodatkowym filtrem chroniącym siatkówkę daje jasnoczerwone światło o wysokim kontraście maksymalnie chroniące oko pacjenta.

Dokumentacja zabiegów.
Dostępne są różne systemy obserwacji przez osobę asystującą w zabiegu oraz dokumentacji zabiegu.Zintegrowana kamera "Vision" zapewnia informację i dokumentację dla pacjenta. Istnieje możliwość podpięcia do kolumny mikroskopu monitora TFT.

Sterylizacja.
Pokrowce oraz osłony do sterylizacji na wszystkie ważne pokrętła zapewniają sterylność zabiegów. Wysoka jakość wykonania wszystkich elementów mechanicznych w połączeniu z apochromatyczną optyką dają w rezultacie mikroskop okulistyczny wyjątkowej jakości, w przystępnej cenie.

CECHY CHARAKTERYSTYCZNE:

 • Podstawa jezdna z możliwością montażu monitora TFT
 • Wymienne obiektywy i okulary
 • Ergonomiczna budowa, pozwalająca zaoszczędzić czas obsługa
 • Przełącznik filtra osłony siatkówki GG 475
 • Wzmacniacz refleksu czerwieni
 • Wbudowana przesłona zwiększająca głębię ostrości
 • Szeroka gama przystawek do prowadzenia dokumentacji zabiegów
 • Moduł dla dodatkowego toru obserwacyjnego
mikroskopy stomatologiczne
mikroskopy stomatologiczne
mikroskopy stomatologiczne
mikroskopy stomatologiczne
mikroskopy stomatologiczne

Wiele lat obecności na rynku medycznym oraz doświadczenie zgromadzone poprzez współpracę ze środowis-
kiem lekarskim sprawiły, że dzisiaj firma KARL KAPS posiada w swojej ofercie mikroskopy dedykowane do takich dziedzin medycyny jak stomatologia, otolaryngologia, neurochirurgia, ginekologia, chirurgia plastyczna czy oftalmologia. Oferta obejmuje również mikroskopy laboratoryjne i techniczne, jak również szerokie spektrum akcesoriów i urządzeń peryferyjnych.

Stabilność powiększonego obrazu to jeden z ważniejszych czynników określających wartość mikroskopu. Precyzyjnie wyważone i stabilne układy mechaniczne pozwalają na wygodne i łatwe manewrowanie mikroskopem we wszystkich płaszczyznach oraz eliminują drgania do minimum, co przy większych powiększeniach ma bardzo duże znaczenie. Miroskopy KARL KAPS wyposażone są w systemy balansowania, dzięki którym łatwo można przesuwać środek ciężkości głowicy, precyzyjnie ją wyważając oraz kompensować wagę wynikającą z dodatkowych opcji sprzętowych jak tor wizyjny czy przystawkę dla drugiego lekarza.

Decydujące znaczenie ma również właściwe oświetlenie pola zabiegowego jest ono bardzo ważnym czynnikiem mającym wpływ na jakość i komfort pracy lekarza korzystającego z mikroskopu. Mikroskopy KARL KAPS są standardowo wyposażane w współosiowy system zimnego światła halogenowego eliminujący cienie w obrębie pola zabiegowego. Mikroskopy posiadają rezerwowe żródło światła co w przypadku przepalenia żarówki umożliwia niemal od razu kontynuowanie zabiegu. Światło do układu optycznego doprowadzone jest światłowodem o małym współczynniku tłumienia, dzięki czemu występują małe straty natężenia światła oraz pole zabiegowe oświetlane jest światłem "zimnym".

Oferujemy nastepujące źródła światła:

 • Zintegrowany moduł oświetlenia halogenowego
  Jest to system oświetlenia zawierający dwie halogenowe żarówki o mocy 150 W - w razie przepalenia jednej żarówki, lekarz może w przeciągu kilku sekund włączyć drugą bez konieczności przerywania zabiegu.
 • Zintegrowany system oświetlenia metalo-halogenowego MH50
  Żarówka MH emituje światło o temperaturze barwy zbliżonej do temperatury światła słonecznego (5 800° K) i gwarantuje długi okres niezawodnej pracy (około 2 500 godzin ciągłego świecenia) oraz dużą jasność przy niskim poborze mocy (50 W). Do mikroskopów wyposażonych w system oświetlenia halogenowego oferujemy zewnętrzny moduł MH.
 • Zewnętrzny moduł oświetlenia ksenonowego
  Żarówka o mocy 180 W emituje światło o temperaturze barwy zbliżonej do temperatury światła słonecznego (5 600° K).

Powiększenie mikroskopu zależy od powiększenia okularów, ogniskowej binokularu, rodzaju zmieniacza powiększeń oraz ogniskowej obiektywu. Zakres powiększeń oferowany w mikroskopach firmy KARL KAPS wynosi od 1,1x do 116,5x, jednak w praktyce tak duży zakres powiększeń nie znajduje zastosowania. Najczęściej stosuje się powiększenia od ok. 4x do 20x.

Podstawowe elementy optyczne oferowane przez firmę KARL KAPS:

 • Okulary: 6,3x, 10x, 12,5x, 16x, 20x. W stomatologii najczęściej stosuje się okulary 12,5x.
 • Binokulary: proste, o stałym kącie odchylenia 45° lub 60° oraz o zmiennym kącie odchylenia w zakresie od 0° do 210°.
 • Zmieniacze powiększeń: trój i pięciostopniowe skokowe, z płynną regulacją powiększenia manualne oraz motoryczne.
 • Obiektywy o ogniskowej/odległości roboczej: 100mm, 150mm, 175mm, 200mm, 250mm, 300mm oraz 400mm.
  Obiektywy mogą być wyposażone w system precyzyjnej regulacji ostrości "fine focusing". Oferujemy również obiektywy VARIO ze zmienną ogniskową w zakresie od 200mm do 420mm.

DANE TEHNICZNE

Oświetlenie Współosiowe światłowodowe oświetlenie 15V/150W z rezerwowym torem oświetlenia, filtr ochrony siatkówki GG 475, filtr chroniący przed promieniami UV i promieniowaniem podczerwonym
Ogniskowa obiektywu F=200 mm, opcjonalnie f=175 mm
Okular Binokular o stałym kącie nachylenia 60°, okulary szerokokątne WF 12,5 dla osób noszących szkła korekcyjne możliwość dostosowania dioptrii
Powiększenie Pięciostopniowa regulacja powiększenia (3,9x - 24,9x)

AKCESORIA

Zintegrowana kamera wideo "Vision" Kamera wideo 1/4" CCD, Y/C (S-VHS), FBAS, rozdzielczość 725(H)x582(V) PAL
Zintegrowany tor wizyjny dla endoskopu Łatwo i szybko można go założyć i zdemontować. Wysokość wynosi jedynie 34,5 mm, a waży tylko 300 g.
Dokumentacja fotograficzna Dzielnik obrazu jedno- lub dwustronny, TV-Tube dla kamer CCD ze złączem C-Mount, aparat cyfrowy ze złączem C-Mount, adapter do aparatu cyfrowego.
Tory obserwacyjne Binokularowy tor dla asysty 90°.
Ręczna lampa szczelinowa (zimne światło) f=200 mm (na żądanie f=175 mm)