Mikroskop KP 3000

KP 3000

Jakość bez kompromisu!

Zastosowanie mikroskopów w praktyce ginekologicznej podnosi skuteczność stawianych diagnoz. Celem wsparcia lekarza w procesie diagnozy i leczenia zaprojektowany został kolposkop KP 3000. Ten bardzo poręczny i elastyczny kolposkop spełnia wysokie standardy jakości stawiane współczesnym kolposkopom z zachowaniem przystępnej ceny. KP 3000 z systemem światłowodowego światła o dużej jasności, może zostać wyposażony w stałe powiększenie lub zmienne o trzystopniowej regulacji, prosty lub kątowy binokular oraz różnego rodzaju obiektywy. Do tego modelu można również dodać uchwyt w kształcie litery T przykręcany po prawej lub lewej stronie głowicy kolposkopu podnoszący precyzję pozycjonowania układu optycznego.

Kolposkop można wyposażyć w kamerę wideo, co umożliwia dokumentowanie zabiegów. Dodatkowy tor wizyjny pozwala dokładniej obserwować pole zabiegowe osobie asystującej. Tak bogaty asortyment oprzyrządowania czyni z KP 3000 elastyczne narzędzie pracy, gotowe sprostać wyzwaniom nowoczesnej praktyki ginekologicznej.

mikroskopy stomatologiczne
mikroskopy stomatologiczne
mikroskopy stomatologiczne
mikroskopy stomatologiczne
mikroskopy stomatologiczne

Wiele lat obecności na rynku medycznym oraz doświadczenie zgromadzone poprzez współpracę ze środowis-
kiem lekarskim sprawiły, że dzisiaj firma KARL KAPS posiada w swojej ofercie mikroskopy dedykowane do takich dziedzin medycyny jak stomatologia, otolaryngologia, neurochirurgia, ginekologia, chirurgia plastyczna czy oftalmologia. Oferta obejmuje również mikroskopy laboratoryjne i techniczne, jak również szerokie spektrum akcesoriów i urządzeń peryferyjnych.

Stabilność powiększonego obrazu to jeden z ważniejszych czynników określających wartość mikroskopu. Precyzyjnie wyważone i stabilne układy mechaniczne pozwalają na wygodne i łatwe manewrowanie mikroskopem we wszystkich płaszczyznach oraz eliminują drgania do minimum, co przy większych powiększeniach ma bardzo duże znaczenie. Miroskopy KARL KAPS wyposażone są w systemy balansowania, dzięki którym łatwo można przesuwać środek ciężkości głowicy, precyzyjnie ją wyważając oraz kompensować wagę wynikającą z dodatkowych opcji sprzętowych jak tor wizyjny czy przystawkę dla drugiego lekarza.

Decydujące znaczenie ma również właściwe oświetlenie pola zabiegowego jest ono bardzo ważnym czynnikiem mającym wpływ na jakość i komfort pracy lekarza korzystającego z mikroskopu. Mikroskopy KARL KAPS są standardowo wyposażane w współosiowy system zimnego światła halogenowego eliminujący cienie w obrębie pola zabiegowego. Mikroskopy posiadają rezerwowe żródło światła co w przypadku przepalenia żarówki umożliwia niemal od razu kontynuowanie zabiegu. Światło do układu optycznego doprowadzone jest światłowodem o małym współczynniku tłumienia, dzięki czemu występują małe straty natężenia światła oraz pole zabiegowe oświetlane jest światłem "zimnym".

Oferujemy nastepujące źródła światła:

 • Zintegrowany moduł oświetlenia halogenowego
  Jest to system oświetlenia zawierający dwie halogenowe żarówki o mocy 150 W - w razie przepalenia jednej żarówki, lekarz może w przeciągu kilku sekund włączyć drugą bez konieczności przerywania zabiegu.
 • Zintegrowany system oświetlenia metalo-halogenowego MH50
  Żarówka MH emituje światło o temperaturze barwy zbliżonej do temperatury światła słonecznego (5 800° K) i gwarantuje długi okres niezawodnej pracy (około 2 500 godzin ciągłego świecenia) oraz dużą jasność przy niskim poborze mocy (50 W). Do mikroskopów wyposażonych w system oświetlenia halogenowego oferujemy zewnętrzny moduł MH.
 • Zewnętrzny moduł oświetlenia ksenonowego
  Żarówka o mocy 180 W emituje światło o temperaturze barwy zbliżonej do temperatury światła słonecznego (5 600° K).

Powiększenie mikroskopu zależy od powiększenia okularów, ogniskowej binokularu, rodzaju zmieniacza powiększeń oraz ogniskowej obiektywu. Zakres powiększeń oferowany w mikroskopach firmy KARL KAPS wynosi od 1,1x do 116,5x, jednak w praktyce tak duży zakres powiększeń nie znajduje zastosowania. Najczęściej stosuje się powiększenia od ok. 4x do 20x.

Podstawowe elementy optyczne oferowane przez firmę KARL KAPS:

 • Okulary: 6,3x, 10x, 12,5x, 16x, 20x. W stomatologii najczęściej stosuje się okulary 12,5x.
 • Binokulary: proste, o stałym kącie odchylenia 45° lub 60° oraz o zmiennym kącie odchylenia w zakresie od 0° do 210°.
 • Zmieniacze powiększeń: trój i pięciostopniowe skokowe, z płynną regulacją powiększenia manualne oraz motoryczne.
 • Obiektywy o ogniskowej/odległości roboczej: 100mm, 150mm, 175mm, 200mm, 250mm, 300mm oraz 400mm.
  Obiektywy mogą być wyposażone w system precyzyjnej regulacji ostrości "fine focusing". Oferujemy również obiektywy VARIO ze zmienną ogniskową w zakresie od 200mm do 420mm.

DANE TEHNICZNE

Podstawa Wysokość 600 mm, ruchoma
Binokular prosty f = 125 mm
Binokular (nachylony
pod kątem 45°)
f = 125 mm
Obiektyw f = 250 mm, f = 300 mm
Rodzaje okularów WF 16 x V, WF 20 x V
Oświetlenie Światłowodowe 12V/100W z płynną regulacją światła (115V/220V), zielony filtr
Uchwyt Może być zamontowany z lewej lub prawej strony głowicy kolposkopu

SYSTEM TRZYSTOPNIOWEJ ZMIANY POWIĘKSZENIA

Powiększenie
Średnica pola widzenia
Obiektyw f=250 mm
6,5x
30 mm
10
18 mm
16x
12 mm
Obiektyw f=300 mm
5x
36 mm
8x
22 mm
13x
15 mm

POWIĘKSZENIE BEZ SYSTEMU ZMIANY POWIĘKSZENIA (WERSJA PODSTAWOWA)

Powiększenie
Średnica pola widzenia
Obiektyw f=250 mm
6,5x
30 mm
Obiektyw f=300 mm
10x
18 mm